Italiaanse kraanproducent F.lli Ferrari zet stap naar eigen Centric PXM-oplossing

Annemijn Grinwis
Marketeer
6 mei 2026

F.lli Ferrari is een Italiaans bedrijf dat gespecialiseerd is in het ontwikkelen en produceren van geavanceerde laadkranen voor de industriële en agrarische sector. F.lli Ferrari kiest voor de toekomstbestendige PXM-oplossing van Centric Software, geïmplementeerd door XSARUS PIM Masters.

Gerichte aanpak voor data management

Als onderdeel van organisatorische ontwikkelingen gaat F.lli Ferrari aan de slag met een gerichte en autonome aanpak voor het beheren van productinformatie. Systemen, data en processen worden geoptimaliseerd om de wensen van de organisatie en de complexiteit van het technische productportfolio beter te ondersteunen.

Hierdoor ontstond ook de behoefte aan een robuuste PIM-omgeving om de technische productdata efficiënt te beheren. Centric PXM is de juiste oplossing om deze doelstellingen te ondersteunen.

Our choice of Centric Software was driven by its strong alignment with our product-centric strategy and the needs of our portfolio. The platform combines an intuitive, user-friendly experience with a robust and well-structured data foundation.
Nicolò Farri, Global Head of Product Management bij F.lli Ferrari

Implementatie van Centric PXM

XSARUS begeleidt de volledige implementatie van Centric PXM. Bestaande data wordt gemigreerd, opgeschoond en opnieuw gestructureerd. Onze PIM Masters zorgen dat de nieuwe PIM-omgeving aansluit op de structuur en doelen van F.lli Ferrari.

De nadruk ligt op het verbeteren van datakwaliteit en logisch opbouwen van attributen en classificaties. Productdata sluit hierdoor beter aan op interne processen en externe kanalen. Er wordt een stabiele technische basis neergezet, inclusief validatie van integraties en datastromen. Ook reizen onze PIM Masters af naar Italië om de key users te trainen om effectief met het nieuwe systeem te werken.

With the support of XSARUS for implementation and integration with our website, we’re confident in meeting our timelines while staying focused on future growth. Ultimately, it was the powerful combination of expertise, speed of understanding our market, and a clear grasp of our needs and portfolio that made this partnership the right choice.
Nicolò Farri, Global Head of Product Management bij F.lli Ferrari
The new PIM/DAM system will be a key driver of our future expansion, greatly enhancing data accuracy, governance, and consistency across all markets and channels. It will also simplify product enrichment, translation, and documentation workflows while speeding up our time-to-market.
Nicolò Farri, Global Head of Product Management bij F.lli Ferrari

Flexibiliteit en grip op productdata

Met de implementatie van Centric PXM beschikt F.lli Ferrari over een eigen, centraal platform voor alle productinformatie. De organisatie krijgt hiermee volledige controle over inrichting, beheer en doorontwikkeling. Dit zorgt voor meer flexibiliteit en betere aansluiting op de eigen processen en ambities van F.lli Ferrari.